На Закарпатті викрили схему «фантомних» пацієнтів у лікарні на понад 9,5 млн грн

На Закарпатті правоохоронці викрили схему зловживання у районній лікарні, яка призвела до незаконного отримання понад 9,5 млн грн бюджетних коштів у межах Програми медичних гарантій.

Про це інформує Закарпатська обласна прокуратура.

За даними слідства, до схеми були причетні директор медзакладу, завідувач одного з відділень та двоє медичних працівників. Вони вносили неправдиві відомості до електронної системи охорони здоров’я, штучно збільшуючи кількість пацієнтів та обсяги наданих послуг.

Протягом січня–вересня 2025 року в документацію внесли дані про понад 1200 неіснуючих пацієнтів, яким нібито надавали складні медичні послуги, зокрема із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень. Водночас встановлено, що відповідне обладнання у відділенні фактично було відсутнє.

Після внесення фіктивних даних керівництво підписувало електронні звіти та подавало їх до НСЗУ. На підставі цих документів заклад щомісяця отримував близько 1 млн грн додаткового фінансування з державного бюджету.

Досудове розслідування триває.

Підписуйтесь на нас у соцмережах: Фейсбук/Телеграм/Інстаграм/Тік-ток