На Закарпатті розпочинають реалізацію експериментального проєкту із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб у сільській місцевості. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. На реалізацію ініціативи передбачено 500 млн грн.
Про це повідомляє Мирослав Білецький – голова Закарпатської ОДА/ОВА.
Проєкт передбачає придбання житла в територіальних громадах, яке залишатиметься у комунальній власності, а ВПО отримуватимуть його у користування. Максимальний розмір державної субвенції на придбання одного об’єкта становить до 500 тис. грн. Якщо вартість житла вища, різницю можна покрити за рахунок співфінансування з інших джерел.
Станом на середину червня на Закарпатті офіційно зареєстровано 124,5 тис. внутрішньо переміщених осіб. В області працюють 105 шелтерів, де проживають понад 4 тисячі людей. За прогнозами, після завершення війни щонайменше 30% переселенців залишаться жити в регіоні через втрату або окупацію своїх домівок.
Першочергове право на отримання житла матимуть багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю та родини, які виховують дітей з інвалідністю, діти-сироти, особи з числа дітей-сиріт віком від 23 років, а також люди похилого віку.
Ознайомитися з умовами програми можна на сайті Міністерства соціальної політики, а заявки приймають органи місцевого самоврядування.
Підписуйтесь на нас у соцмережах: Фейсбук/Телеграм/Інстаграм/Тік-ток










Залиште коментар
Розгорнути ▼