Закарпатець намагався ввезти через кордон понад 33 тисячі доларів без декларації

У пункті пропуску «Вилок» на українсько-угорському кордоні працівники Закарпатської митниці виявили у жителя області значну суму незадекларованої готівки. Чоловік намагався ввезти в Україну 33 тисячі доларів США, скориставшись смугою спрощеного митного контролю — так званим «зеленим коридором».

Про це повідомили на Facebook-сторінці Закарпатської митницІ

63-річний закарпатець повертався з Угорщини на автомобілі Volkswagen ID4 Crozz. Обравши «зелений коридор», він фактично підтвердив відсутність товарів чи валютних цінностей, які підлягають обов’язковому декларуванню.

Під час усного опитування чоловік повідомив митникам, що має при собі лише 1000 євро. Однак у ході огляду транспортного засобу серед особистих речей правоохоронці виявили поліетиленовий пакет із 33 тисячами доларів США.

Відповідно до чинного законодавства, валютні цінності в сумі, що перевищує еквівалент 10 тисяч євро, підлягають письмовому декларуванню при перетині державного кордону.

За фактом порушення митних правил щодо чоловіка склали протокол за ч. 1 ст. 471 Митного кодексу України. Із загальної суми йому повернули 11,5 тисячі доларів, тоді як 21,5 тисячі доларів (майже 957 тисяч гривень за курсом НБУ) вилучили.

Подальше рішення у справі ухвалюватиме митниця. Порушнику може загрожувати адміністративна відповідальність та штраф у розмірі 20% від суми незадекларованих коштів.