Ветеранів чекають на роботу: результати наради з працевлаштування на Закарпатті

На виконання завдання Президента України та Уряду провели розширену нараду щодо працевлаштування ветеранів. Говорили з тими, хто безпосередньо до цього залучений – від військових до Закарпатського обласного центру зайнятості.

Про це повідомляє Мирослав Білецький – голова Закарпатської ОДА/ОВА.

У нараді взяли участь представники регіональних осередків ГУНП, ГУ ДСНС України, прикордонних загонів, Нацгвардії, профільних департаментів ОВА, пенсійного фонду.

Працевлаштування – один із ключових аспектів адаптації ветеранів до цивільного життя.

“Дав доручення всім структурам, військовим частинам сконтактувати зі своїми працівниками, які демобілізувалися. Маємо розуміти ситуацію кожного: чи має групу інвалідності і яку, чи вже працевлаштований, якщо ні, то де б хотів себе реалізувати, чи є вища освіта. Маючи ці дані, можемо підібрати кілька вакансій на вибір – чи то у державному секторі, чи у бізнесі.

Серйозну роботу у цьому напрямку започаткувало Міністерство внутрішніх справ. Правоохоронці вже формують перелік своїх працівників, які звільнилися із військової служби та готують список посад, які можуть обіймати ветерани.

Для тих, хто не захоче продовжити свою трудову діяльність у лавах МВС, чимало програм підтримки військових пропонує Закарпатський обласний центр зайнятості: курси для опанування нової професії чи перекваліфікації, гранти для відкриття власної справи. Є також низка обласних ініціатив, котрі сприяють працевлаштуванню ветеранів.

Наше спільне завдання – продемонструвати захисникам і захисницям, що ми цінуємо їхній подвиг та внесок у наближення перемоги, дбаємо про них після звільнення з війська і докладаємо максимум зусиль, щоб допомогти їм повернутися у сім’ю, роботу, активне суспільне життя”, – йдеться у повідомленні.