Китайські двигуни таємно постачаються через підставні компанії державному виробнику безпілотників у Росії під маркуванням “промислових холодильних установок”, щоб уникнути санкційні обмеження.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела та документи з якими ознайомилося агентство.
Згідно з документами, які включають контракти, рахунки-фактури та митну документацію — поставки дозволили російському виробнику зброї ІЕМЗ “Купол” збільшити виробництво ударного безпілотника “Гарпія-А1”, незважаючи на санкції США та ЄС.
Внутрішній документ компанії Kupol, з яким ознайомилося агентство Reuters, свідчить про підписання контракту з Міністерством оборони Росії на виробництво понад 6 000 “Гарпій” цього року, порівняно з 2 000 у 2024 році. У документі зазначено, що до квітня вже було поставлено понад 1 500 безпілотників.
Цей безпілотник дальнього радіусу дії використовується для атак на цивільні та військові об’єкти в глибині української території, причому щомісяця Росія використовує близько 500 таких безпілотників, йдеться в повідомленні української військової розвідки для агентства Reuters.
Згідно з рахунками-фактурами, внутрішнім листом Kupol та транспортними документами, з якими ознайомилося агентство, після санкцій нова китайська фірма під назвою Beijing Xichao International Technology and Trade почала постачати двигуни L550E компанії Kupol.
У заяві для Reuters Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що йому невідомо про експорт деталей для дронів “Гарпія”, і що воно контролювало закордонні продажі товарів подвійного використання відповідно до власного законодавства та міжнародних зобов’язань.
“Китай завжди виступав проти односторонніх санкцій, які не мають підґрунтя в міжнародному праві та не санкціоновані Радою Безпеки ООН”, – йдеться у заяві.
За словами трьох європейських джерел, “Гарпія” базується на безпілотниках “Шахед” (Shahed) іранського виробництва, але використовує китайські технології. Українська військова розвідка заявила, що компоненти безпілотника китайського виробництва включають двигун, системи керування та навігаційне обладнання.
Залиште коментар
Розгорнути ▼