Ужгород став майданчиком для обговорення стану прав людини в Україні

В Ужгороді відбулася пресконференція за участі регіональних медіа в межах представлення Щорічної доповіді Омбудсмана України за 2025 рік.

Про це повідомляє Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області.

Під час заходу Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Андрій Крючков презентував основні висновки доповіді та поінформував про стан дотримання прав і свобод людини в регіоні.

Окрему увагу було приділено питанням:
– захисту прав дитини;
– прав внутрішньо переміщених осіб;
– забезпечення прав ветеранів;
– дотримання прав громадян під час мобілізаційних заходів;
– реалізації права військовослужбовців на медичну допомогу, зокрема стоматологічні послуги;
– забезпечення права на охорону здоров’я у сфері материнства та безпечних умов медичної допомоги під час вагітності й пологів.

Окремо наголошено на важливості моніторингових візитів до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які спрямовані на запобігання порушенням прав людини та підвищення ефективності реагування на звернення громадян.

Організатори підкреслили, що відкритий діалог із журналістами є важливим інструментом інформування суспільства та підвищення правової обізнаності громадян.