На Закарпатті завершили реставрацію унікальних пам’яток сакрального мистецтва XVIII–XIX століть. Над відновленням старовинних ікон працювали студентки Закарпатської академії мистецтв Христина Панасович, Софія Грешко, Олена Палюшко та Ксенія Ревтій.
Про це повідомляє Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА.

Майбутні реставраторки відновили п’ять пам’яток сакрального живопису з храмів Ужгородського та Хустського районів. Серед них — ікона «Христос Учитель» другої половини XVIII століття з церкви святої Параскеви П’ятниці в селі Олександрівка, ікона «Різдво Пресвятої Богородиці» 1808 року з храму у селі Розтока, деталі іконостаса XVIII століття з церкви Петра і Павла в селі Туриця, а також кілька пам’яток із церкви святого Миколая у Перечині.

Дослідження та реставраційні роботи проходили під керівництвом викладачки кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Крістіни Кліси. Відкритий захист дипломних проєктів відбувся 24 червня в атріумі Закарпатської ОВА.

Одну з відреставрованих ікон — «Христос Учитель» — незабаром представлять в експозиції Ужгородського скансену. Інші відновлені твори можна буде побачити в Закарпатській академії мистецтв.
Підписуйтесь на нас у соцмережах: Фейсбук/Телеграм/Інстаграм/Тік-ток










Залиште коментар
Розгорнути ▼