Нафта дешевшає після переговорів США та Ірану у Швейцарії

Ціни на нафту 22 червня знизилися після завершення переговорів між США та Іраном у Швейцарії, на яких Тегеран заявив, що домігся винятків щодо експорту нафти та нафтохімічної продукції, що зменшило побоювання дефіциту постачань на світових ринках.

Про це повідомляє Reuters.

Ціна на нафту марки Brent упала на 1,68 долара, або на 2,09%, до 78,89 долара за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 60 центів і коштувала 76 доларів за барель.

“Зниження було зумовлене головним чином покращенням перспектив дипломатичного прориву між Сполученими Штатами та Іраном… відродженням надій на те, що санкції проти Ірану врешті-решт можуть бути послаблені”, – сказала Сугандха Сачдева, засновниця дослідницької фірми SS WealthStreet з Нью-Делі.

Після переговорів у Швейцарії міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що його країна домоглася винятків для експорту нафти та нафтохімічної продукції, звільнення деяких заморожених активів та запуску плану реконструкції та розвитку Ірану.

“Такий розвиток подій дозволить майже 1,5 мільйона барелів іранської сирої нафти на день повернутися на міжнародні ринки, що значно покращить світову доступність постачання у той час, коли зростання попиту залишається помірним”, – сказала Сачдева.