На Рахівщині поліцейські зупинили мікроавтобус, стилізований під карету «швидкої», в якому намагалися незаконно переправити військовозобов’язаного чоловіка до Румунії. У справі затримано трьох осіб — двох харків’ян у медичному одязі та мешканця Рахова, який мав супроводити «пацієнта» до кордону. Триває слідство.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Закарпатській області.
16 липня в селі Лазещина Рахівського району під час відпрацювання оперативної інформації співробітники поліції зупинили мікроавтобус «Renault Trafic», стилізований під карету швидкої медичної допомоги. У салоні авто перебували троє мешканців міста Харків: 46-річний водій у формі медбрата, 29-річний фельдшер із бейджиком медпідприємства та 32-річний пасажир, якого перевозили як тяжкохворого.
Як з’ясувала слідчо-оперативна група Рахівського районного відділу поліції, водій та фельдшер організували схему незаконного переправлення чоловіка через державний кордон. Вони діяли за попередньою змовою з мешканцем міста Рахів. Зловмисники транспортували військовозобов’язаного у кареті швидкої допомоги із Харкова до Закарпаття. Далі його планували передати спільнику з Рахова, який мав провести «пацієнта» до прикордонної зони і забезпечити йому перетин державного кордону поза офіційними пунктами пропуску. Такі послуги коштували для харків’янина 10 тисяч доларів.
Встановлено, що автомобіль, який використовували для перевезення, зареєстрований на харківське підприємство, що офіційно надає послуги у сфері транспорту та охорони здоров’я. Транспортний засіб вилучено. Окрім цього, у фігурантів виявлено та вилучено чотири мобільні телефони, 12000 доларів та понад 55 тисяч гривень.
Трьох зловмисників — двох харків’ян та мешканця Рахова — затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України — незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Наразі всі вони перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Окрім цього, відносно 32-річного жителя Харкова співробітники ДПСУ склали протокол про вчинення адмінправопорушення передбаченого ст. 204-1 КУпАП, тобто незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України.
Заходи з викриття поліцейські здійснювали у співпраці зі співробітниками ГОРВ 27 прикордонного загону та працівниками У СБУ в Закарпатській області. Процесуальне керівництво здійснює Рахівський відділ Тячівської окружної прокуратури.
Залиште коментар
Розгорнути ▼