Дім у безпеці: на Закарпатті 100 місць для тимчасового проживання ВПО

На Закарпатті відкриті і працюють 100 притулків для вимушених переселенців. У місцях тимчасового проживання мешкає понад 4 300 ВПО. Житло надається безкоштовно. Про це журналістам медіа “Банош” повідомили у Департаменті соціального захисту населення обласної військової адміністрації.

Крім того місцева влада провела інвентаризацію об’єктів нерухомого майна. У шести районах області створені спеціальні комісії, які вже обстежили 23 будівлі.

Читати: Тим, хто їде від війни: куди звертатися переселенцям за допомогою в Ужгороді

“Органами місцевого самоврядування проводиться повторна інвентаризація 59 об’єктів нерухомого майна, які після реконструкції, капітального ремонту, переобладнання, за прийнятими рішеннями місцевих органів самоврядування, можна буде віднести до фонду тимчасового проживання, потенційно придатного для використання під потреби внутрішньо переміщених осіб”, – розповіли у Департаменті соцзахисту.

Читати: Понад 120 тисяч: на Закарпатті зменшилась кількість зареєстрованих ВПО

Як зазначили у відомстві, в області діють декілька програм для покращення житлових умов людей, які шукають прихисток від військових дій у більш безпечних регіонах. Зокрема, це будівництво житла у Закарпатській області у 2023-2026 роках. Наразі побудували два притулки для ВПО, а саме:

  • в червні 2025 року у місті Перечин відкрили житловий комплекс “Добрі Сусіди” для релокованих працівників – ВПО з Краматорська. Вимушеним переселенцям пропонують 13 нових будинків на 126 квартир. Житло надається в оренду;
  • у місті Тячів вимушені переселенці проживають у двоповерховій модульній споруді. Там 28 квартир, для 48 людей.
фото: Перечинська міська рада, житловий комплекс у Перечині.

“Територіальними громадами області (у межах затверджених місцевих бюджетів) з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб доступним житлом з урахуванням усіх потреб, критеріїв тощо проводиться робота з формування фондів житла, призначених для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, – поінформували у відомстві.

На території Закарпатської області проживає 123 522 ВПО. Серед них понад 35 тисяч – діти та 18 255 – люди похилого віку.